Pokud jste pleťový peeling doposud nepoužívali, potom je čas na změnu. Slouží totiž k odstranění odumřelých kožních buněk, nečistot a mastnoty z povrchu pleti. Zapomeňte však na chemickou kosmetiku a sáhněte po bio alternativě, která taktéž dokonale vyživuje. V následujících řádcích se na peeling jako takový podíváme podrobně.
V pleťovém peelingu jsou exfoliační kyseliny a enzymy, které se přirozeně získávají z ovoce, rostlin a ořechů. Obvykle má peeling vodnatou až gelovou konzistenci a zrnitou strukturu. Použitím peelingu se zbavíte odumřelé kůže a přebytečné mastnoty.
Viditelné zlepšení pleti
Už po prvním použití peelingu zaznamenáte značné zlepšení pleti, ale nejlepších výsledků dosáhnete až po několika týdnech. Pokud máte citlivou či aknózní pleť, zaměřte se na to, jaké má peeling složení. Bio kosmetika je mnohem přijatelnější volbou, protože se přes pokožku nedostanou žádné chemické složky do krevního oběhu, a navíc přírodní složení má na pleť jako takovou mnohem lepší vliv.
Přírodní bio peelingy urychlují a zesilují proces exfoliace pleti, zmenšují ucpané póry a odstraňují odumřelé kožní buňky na obličeji, krku i rukou.
Peeling se nepoužívá každý den
Žádný pleťový peeling by se neměl používat každý den, přestože obsahuje výživné a zklidňující složky. Peeling se doporučuje dvakrát až třikrát do týdne. Velice oblíbený je například šípkový peeling od KVITOK pro suchou a citlivou pleť, v jehož složení jsou jojobový olej, pupalkový olej, růžový jíl a šípkový peelingový prášek. Bio peeling pročistí zanesené póry, aniž by podráždil citlivou pleť.
Jestliže hledáte internetový obchod, odkud objednáte bio kosmetiku, podívejte se do nabídky e-shopu Ekokočka. Ve Vsetíně má i malý obchůdek, který rozhodně stojí za návštěvu. Sice je na pár metrech čtverečních, ale je dokonale provoněný.